Novinky
Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Třetí mysl. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Americká grafika tří století Kunsthalle Praha hledá do svého týmu kolegu/kolegyni na pozici Registrář. Kunsthalle Praha hledá do svého týmu kolegu/kolegyni na pozici Správce stálé sbírky. Kurátorkou Kunsthalle Praha se stala Christelle Havranek. Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Celník Rousseau: Malířův ztracený ráj, kterou můžete navštívit od 14. 9. v paláci Kinských. Hledáme rodilého mluvčího angličtiny pro externí spolupráci na česko-anglických překladech. Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila díla Toyen a Štyrského do stálé sbírky Národní galerie. Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Cranach ze všech stran. Výstava bohatá na doprovodný program bude probíhat do 22. 1. 2017 ve Šternberském paláci. Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu „Císař Karel IV 1316-2016.“ Výstava bude probíhat od 15. 5. 2016 ve Valdštejnské jízdárně. Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila tři surrealistické obrazy ze své sbírky na výstavu v Alšově Jihočeské galerii. „Prostředků, které stát směřuje do výtvarného umění, je zoufale málo,“ říká Petr Pudil v rozhovoru pro radio Zet. Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Aj Wej-Wej v Národní Galerii v Praze. Výstavu můžete navštívit denně mimo pondělí ve Veletržním paláci.

Kontakt

Novinky

Ivana Goossen
Chief Executive Officer

Office: +420 220 183 815
ivana.goossen(at)pudilfamilyfoundation.org

Christelle Havranek
Kunsthalle Praha
Kurátorka moderního a současného umění
Office: +420 220 183 817
chavranek(at)kunsthallepraha.org

 

Adresa

Nadace The Pudil Family Foundation
Evropská 2758/11
160 00 Praha 6

Umístění kanceláří 

Kanceláře Nadace The Pudil Family Foundation i Kunsthalle Praha jsou dočasně umístěny v prostorách společnosti bpd partners v administrativní budově Blox, Evropská 2758/11, Praha 6.

Parkování 

Parkování je po předchozí domluvě možné v podzemních garážích v budově Blox.

Tiskový servis

Chceme Vás průběžně informovat o našich grantech, stavu příprav projektu Kunsthalle Praha, o budování našeho týmu i o novinkách v ediční řadě českého umění.

Ke stažení

Kontakt pro média

Ivana Goossen
Chief Executive Officer 
Kunsthalle Praha

+420 220 183 815
ivana.goossen(at)pudilfamilyfoundation.org

Sledujte nás na sítích 
LinkedInFacebook či Twitter.

Novinky

Když umění oživí kanceláře

Jak přiblížit oblast umění širší veřejnosti? Způsoby, jak odbourávat bariéry, které mnozí lidé vůči světu umění vnímají, jak oslovit nového diváka a navázat s ním dlouhodobý vztah, hledají dnes kulturní instituce, ale i firmy.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Třetí mysl. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce

Národní galerie v Praze ve svém podzimním výstavním programu uspořádala výstavu ke 40. výročí umělecké tvorby Jiřího Kovandy (1953). Výstava Třetí mysl. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce se věnuje kolaborativním aspektům v umělcově celoživotní tvorbě. Ve spolupráci a dialogu s jemu blízkými umělci vznikla díla, koláže, instalace, sochy či performance, v nichž se rozplývají hranice mezi každodenním životem a uměním.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Americká grafika tří století

V rámci svého letošního podzimního programu připravila Národní galerie v Praze ve spolupráci s National Gallery of Art ve Washingtonu výstavu Americká grafika tří století. Výstava nabízí široký vhled do historie grafické tvorby v USA z období od počátku 18. století až téměř do současnosti a představuje také dějinný, sociální a politický exkurz do historických etap vývoje Spojených států.

Kurátorkou Kunsthalle Praha se stala Christelle Havranek

Na pozici kurátorky moderního a současného umění Kunsthalle Praha nastoupila Christelle Havranek. Ve výběrovém řízení vyhlášeném správní radou Kunsthalle Praha byla vybrána odbornou komisí.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Celník Rousseau: Malířův ztracený ráj

Po výjimečných návštěvnických ohlasech ze slavného pařížského Musée d’Orsay bude premiérově představeno dílo ikonického naivisty Henriho Rousseaua, známého též pod přezdívkou Celník, v paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila díla Toyen a Štyrského do stálé expozice Národní galerie

Vybraná díla moderního umění z renomovaných soukromých sbírek dočasně zavítala do stálé expozice ve Veletržním paláci. Obměnu expozice s názvem Ozvěny velkorysosti připravila Národní galerie v Praze v rámci dodatečného programu k již ukončené výstavě Velkorysost. Umění obdarovat, uspořádané ke 220. výročí jejího založení.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Cranach ze všech stran

Výstava Cranach ze všech stran představí německého renesančního malíře a jeho okruh nejen prostřednictvím unikátních děl ze sbírek Národní galerie v Praze, ale také pomocí nejzajímavějších výsledků průzkumu z Cranach Digital Archive Düsseldorf pod vedením Gunnara Heydenreicha.