Kontakt

Novinky

Ivana Goossen
Chief Executive Officer

Office: +420 220 183 815
ivana.goossen(zav)pudilfamilyfoundation.org

Christelle Havranek
Kunsthalle Praha
Kurátorka - vedoucí výstavního programu
Office: +420 220 183 817
chavranek(zav)kunsthallepraha.org

 

Adresa

Nadace The Pudil Family Foundation
Evropská 2758/11
160 00 Praha 6

Umístění kanceláří 

Kanceláře Nadace The Pudil Family Foundation i Kunsthalle Praha jsou dočasně umístěny v prostorách společnosti bpd partners v administrativní budově Blox, Evropská 2758/11, Praha 6.

Parkování 

Parkování je po předchozí domluvě možné v podzemních garážích v budově Blox.

Tiskový servis

Chceme Vás průběžně informovat o našich grantech, stavu příprav projektu Kunsthalle Praha, o budování našeho týmu i o novinkách v ediční řadě českého umění.

Ke stažení

Kontakt pro média

Ivana Goossen
Chief Executive Officer 
Kunsthalle Praha

+420 220 183 815
ivana.goossen(zav)pudilfamilyfoundation.org

Sledujte nás na sítích 
LinkedInFacebook či Twitter.

Novinky

Muž s hořící hřívou si zapůjčil surrealistická díla

Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila na výstavu Muž s hořící hřívou. Emil Filla a surrealismus 1931–1939 v Museu Kampa tři díla ze svých sbírek – Fillovy Tři Grácie, Toyenin Sen, a Janouško…

Mezi Prahou a Drážďany vyjede Vlak kultury

Národní galerie v Praze a Státní umělecké sbírky Drážďany ztělesní své partnerství formou Vlaku kultury, který cestujícím mezi těmito dvěma městy představí české i německé umělce. Vlak kultury (a naděje) prohloubí sousedské vztahy mezi Českem a Německem a zároveň otevře prostor pro dialog „bez hranic.“

Výstava umění, kuriozit a pokladů oživí zapomenutého panovníka

Národní galerie v Praze převypráví příběh Arcivévody Ferdinanda II. Habsburského. Renesančního vladaře a mecenáše mezi Prahou a Innsbruckem skrze jeho bohatou sbírku umění, kuriozit, drahých kovů či mučicích nástrojů. Ferdinand strávil v českých zemích dvacet let, během kterých nechal přestavět Pražský hrad a vybudovat renesanční letohrádek Hvězda. Arcivévoda byl prvním zakladatelem moderního muzea na zámku Ambras, odkud do Prahy výstava putuje, a svými četnými zájmy inspiroval i svého synovce, císaře Rudolfa II.

Národní galerie v Praze zahájila podzimní výstavní sezónu

Vernisáž Autumn Opening představila nové výstavy ve Veletržním paláci, jejichž hlavní perlou je dílo Manifesto od berlínského umělce Juliana Rosefeldta. Australská herečka Cate Blanchett v něm dramaticky ztělesnila třináct manifestů z období modernismu. Prohlášení futuristů, surrealistů či dadaistů nám tak převypráví například makléř, loutkoherečka nebo komentátorka pohřbů.

The Pudil Family Foundation je partnerem edukativního programu „Rodičem v mediálním věku“

Soubor edukativních přednášek „To se mi líbí – Už se mi to nelíbí: Rodičem v mediálním věku“ v rámci Fotograf Festivalu se bude věnovat otázkám týkajícím se výchovy dětí a jejich přítomnosti v digitálním světě. Přednášky mají rodičům pomoci zaktualizovat výchovné principy vzhledem k potřebám našeho mediálního, elektronického a „chytrého“ světa.

Anežský klášter můžeme nyní zkoumat všemi smysly

Mladý skladatel Ian Mikyska připravil výjimečnou smyslovou procházku Klášterem sv. Anežky České. Na průzkum se můžeme vydat s pomocí speciálního knižního průvodce, který je k dostání na pokladnách Národní galerie v Praze. Díky mapám a notovým záznamům můžeme nahmatat historické i materiální vrstvy budovy, slyšet zvukové pozadí a zaostřit zrak na nejmenší detaily.

Národní galerie v Praze uzavírá expozici umění 19. století v Salmovském paláci

Do začátku října máme poslední možnost vidět expozici Umění 19. století od klasicismu k romantismu v Salmovském paláci. Národní galerie v Praze v nejbližších letech díla znovu zpřístupní ve Veletržním paláci, kde se obrazy začlení do mezinárodního kontextu 19., 20. a 21. století.