Kontakt

Novinky

Ivana Goossen
Chief Executive Officer

Office: +420 220 183 815
ivana.goossen(zav)pudilfamilyfoundation.org

Adresa

Nadace The Pudil Family Foundation
Evropská 2758/11
160 00 Praha 6

Umístění kanceláří 

Kanceláře Nadace The Pudil Family Foundation i Kunsthalle Praha jsou dočasně umístěny v prostorách společnosti bpd partners v administrativní budově Blox, Evropská 2758/11, Praha 6.

Parkování 

Parkování je po předchozí domluvě možné v podzemních garážích v budově Blox.

Tiskový servis

Chceme Vás průběžně informovat o našich grantech, stavu příprav projektu Kunsthalle Praha, o budování našeho týmu i o novinkách v ediční řadě českého umění.

Ke stažení

Kontakt pro média

Ivana Goossen
Chief Executive Officer 
Kunsthalle Praha

+420 220 183 815
ivana.goossen(zav)pudilfamilyfoundation.org

Sledujte nás na sítích 
LinkedInFacebook či Twitter.

Novinky

Veletržní palác se stal uměleckým ostrovem žen

Národní galerie v Praze v rámci svého Grand Opening 2018 přivede na scénu pět nových výstav v čele s umělkyněmi Katharinou Grosse, Marií Lassnig a Patricií Dauder. Národní galerie tak pokračuje ve svém novém programovém zaměření, které má za cíl obohatit českou scénu o mezinárodní projekty a díla vytvořená „na míru“ pro Veletržní palác. Na nové výstavy a koncert slovenské alternativní zpěvačky Kataríny Málikové se můžete těšit 15. února v 19 hodin ve Veletržním paláci.

Přijďte se rozloučit s Asií

Před uzavřením expozice Umění Asie v paláci Kinských se můžete až do 25. února 2018 podívat na speciální výběr mistrovských děl v rámci výstavy Loučení s Asií. Poté se část sbírky přesune do veřejně přístupného otevřeného depozitáře (tzv. shaudepot) ve Veletržním paláci, dokud se opět nepřipojí ke zbytku děl v nové expozici na Hradčanském náměstí.

Veletržní palác zaplavila nová vlna

Absolventi Akademie výtvarných umění v Praze opustili své ateliéry a přesunuli svou tvorbu do běžného galerijního provozu Národní galerie v Praze skrze výstavu New Wave. Diplomanti AVU 2017. Přestože vlny představují něco stálého, co se s každým oběhnutím měsíce v přílivu a odlivu opakuje, každá vlna má možnost přinést na břeh něco úplně nového. Výstava tak pokračuje ve šlépějích Nouvelle Vague kinematografie 60. let, New Wave populární hudby 70. a 80. let, i Nové vlny slovenské fotografie 80. let.

Anežský klášter vystaví bohatství středověkých obrazů našim očím na odiv

Národní galerie v Praze pomocí výstavy Očím na odiv. Výzdobné techniky v malířství a sochařství 14.–16. století předvede bohatě zdobená díla středověkých mistrů. Zatímco předchozí výstava Očím skryté zkoumala podpovrchové kresby, nyní budeme moci obdivovat precizní detaily, které měly zachytit naši pozornost a prohloubit náš estetický prožitek obrazů a soch.

Aj Wej-wej znova upozorňuje na uprchlickou krizi dokumentem Human Flow

Národní galerie v Praze završí Aj Wej-wejovu výstavu Zákon cesty ve Veletržním paláci projekcí umělcova prvního celovečerního dokumentárního filmu Human Flow v kině Lucerna. Přestože světová premiéra snímku proběhla již na letošním filmovém festivalu v Benátkách, v kině Lucerna 14. prosince projekci poprvé představí divákům v Česku sám Aj Wej-Wej.

Norbert Grund ukáže půvab všedního dne v 18. století

Národní galerie v Praze oslaví 300 let od narození českého rokokového malíře Norberta Grunda skrze retrospektivní výstavu Norbert Grund (1717–1767). Půvab všedního dne v paláci Kinských. Umělcovu žánrovou malbu s výjevy z běžného života na výstavě doplní ukázky uměleckého řemesla, které pomohou ilustrovat dobovou kulturu. K příležitosti výstavy Národní galerie v Praze také vydá velkou monografii Norberta Grunda.

Muž s hořící hřívou si zapůjčil surrealistická díla

Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila na výstavu Muž s hořící hřívou. Emil Filla a surrealismus 1931–1939 v Museu Kampa tři díla ze svých sbírek – Fillovy Tři Grácie, Toyenin Sen, a Janouškovo Listem počata – končí láska pobřeží. Výstava zkoumá přechod českého malíře Emila Filly z čistého kubismu k organickým tvarům, na kterém se odráží i vývoj surrealismu v Čechách během třicátých let minulého století.