Kontakt

Novinky

Ivana Goossen
Chief Executive Officer

Office: +420 220 183 815
ivana.goossen(at)pudilfamilyfoundation.org

Christelle Havranek
Kunsthalle Praha
Kurátorka - vedoucí výstavního programu
Office: +420 220 183 817
chavranek(at)kunsthallepraha.org

 

Adresa

Nadace The Pudil Family Foundation
Evropská 2758/11
160 00 Praha 6

Umístění kanceláří 

Kanceláře Nadace The Pudil Family Foundation i Kunsthalle Praha jsou dočasně umístěny v prostorách společnosti bpd partners v administrativní budově Blox, Evropská 2758/11, Praha 6.

Parkování 

Parkování je po předchozí domluvě možné v podzemních garážích v budově Blox.

Tiskový servis

Chceme Vás průběžně informovat o našich grantech, stavu příprav projektu Kunsthalle Praha, o budování našeho týmu i o novinkách v ediční řadě českého umění.

Ke stažení

Kontakt pro média

Ivana Goossen
Chief Executive Officer 
Kunsthalle Praha

+420 220 183 815
ivana.goossen(at)pudilfamilyfoundation.org

Sledujte nás na sítích 
LinkedInFacebook či Twitter.

Novinky

Národní galerie v Praze uzavírá expozici umění 19. století v Salmovském paláci

Do začátku října máme poslední možnost vidět expozici Umění 19. století od klasicismu k romantismu v Salmovském paláci. Národní galerie v Praze v nejbližších letech díla znovu zpřístupní ve Veletržním paláci, kde se obrazy začlení do mezinárodního kontextu 19., 20. a 21. století.

František Skála otevřel na Malostranském náměstí Prastánek

František Skála doplnil svou výstavu v nedaleké Valdštejnské jízdárně o unikátní Prastánek, kde se mohou kolemjdoucí občerstvit nebo prozkoumat přichystané artefakty. Umělec vytvořil tuto šestimetrovou netradiční sochu ze tři sta let starého dubového kmene. Obsluhovat nás bude známý pražský kavárník Ondřej Kobza.

Zahrady Anežského kláštera na celé léto ožijí

Opravené zahrady Kláštera sv. Anežky České se probudí ze zimního spánku pomocí kulturního programu Anežka LIVE! Mimo výtvarné umění na nás čeká hudba, filmy, divadlo, workshopy, ale také lekce jógy a slam poetry.

Toyenin Sen doletěl až do Budapešti

Na retrospektivní výstavu Stín na kameni – Umění Lili Ország (1926-1978) v Maďarské národní galerii v Budapešti byl zapůjčen obraz Sen (1937) od Toyen ze sbírky Nadace The Pudil Family Foundation. Maďarská surrealistická umělkyně Lili Ország čerpala inspiraci například od Giorgia de Chirica, Paula Delvauxa nebo také u své české výtvarné předchůdkyně Marie Čermínové známé pod pseudonymem Toyen.

Svět mistra Petra Brandla online

K 350. výročí narození nejvýznamnějšího českého barokního umělce Petra Brandla připravila Národní galerie kompletní online databázi jeho díla a dvě rozsáhlé publikace. V databázi můžeme najít Brandlův životopis, veškeré dochované archivní dokumenty a bibliografii. Součástí katalogu děl jsou informace o provenienci, technické údaje, rentgenové snímky a restaurátorské zprávy.

Gerhard Richter

V rámci Česko-německého kulturního jara 2017 na Vás čeká retrospektiva všestranného malíře Gerharda Richtera, jednoho z nejvýznamnějších žijících umělců. Bude představeno více jak sedmdesát děl z jeho šedesátileté výtvarné dráhy, včetně jeho ikonických fotorealistických maleb. V Richterově tvorbě můžeme sledovat široké spektrum historických vlivů; od realismu a impresionismu, přes pop art a konceptuální umění až po abstraktní expresionismus.

Aj Wej-Wej a Edmund de Waal oživili keramiku a nechali ji promluvit

Spojení umělců, hrnčířů a teoretiků keramické tvorby Aj Wej-Weje a Edmunda de Waala oživuje podhodnocený materiál považovaný jen za jedno z odvětví uměleckořemeslné tvorby. Dvojice umělců ztvárnila Otisky vědění. Řeč keramiky pomocí reprezentativního výběru z jejich tvorby a vystavila je vedle předmětů, ze kterých čerpali inspiraci.