Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Celník Rousseau: Malířův ztracený ráj

Po výjimečných návštěvnických ohlasech ze slavného pařížského Musée d’Orsay bude premiérově představeno dílo ikonického naivisty Henriho Rousseaua, známého též pod přezdívkou Celník, v paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Nadace The Pudil Family Foundation zapůjčila díla Toyen a Štyrského do stálé expozice Národní galerie

Vybraná díla moderního umění z renomovaných soukromých sbírek dočasně zavítala do stálé expozice ve Veletržním paláci. Obměnu expozice s názvem Ozvěny velkorysosti připravila Národní galerie v Praze v rámci dodatečného programu k již ukončené výstavě Velkorysost. Umění obdarovat, uspořádané ke 220. výročí jejího založení.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Cranach ze všech stran

Výstava Cranach ze všech stran představí německého renesančního malíře a jeho okruh nejen prostřednictvím unikátních děl ze sbírek Národní galerie v Praze, ale také pomocí nejzajímavějších výsledků průzkumu z Cranach Digital Archive Düsseldorf pod vedením Gunnara Heydenreicha.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Vanity Fair. Diplomanti AVU 2016

Výstava Vanity Fair. Diplomanti AVU 2016 představuje tvorbu čerstvých absolventů Akademie výtvarných umění v Praze. Každoročně AVU absolvuje kolem čtyřiceti umělců z osmnácti různých ateliérů. Široké spektrum jejich uměleckých projevů a přístupů na této výstavě spojuje snaha o co nejlepší a nejzajímavější výsledek.

Zámek Prčice ožije v červnu výtvarným uměním

V areálu Zámku Prčice letos proběhne nultý ročník Prčického sympozia výtvarného umění s názvem P.S. 0. Stará ředitelna zámku se promění na ateliéry pěti renomovaných malířů, kteří v nich budou týden tvořit. Coby veřejná galerie pro nová díla se pak v neděli 26. června na měsíc otevře zámecká konírna, zatímco v hlavní budově zámku umělci vystaví svá ateliérová díla. Prčické sympozium P.S. 0 probíhá pod záštitou a za finanční podpory Nadace The Pudil Family Foundation.

Tři obrazy ze stálé sbírky Nadace The Pudil Family Foundation vycestovaly do Alšovy jihočeské galerie

Alšova jihočeská galerie otevřela hlavní výstavu sezóny – výstavu surrealistického umění nazvanou podle slavného výroku André Bretona „Krása bude křečovitá / Surrealismus v Československu 1933–1939“. Nadace The Pudil Family Foundation přispěla zápůjčkou obrazů Jindřicha Štyrského (Kořeny, Všudypřítomné oko) a Toyen (Sen) ze své sbírky.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu „Císař Karel IV 1316–2016“

Český král a císař římský, Karel IV., byl kosmopolitní člověk. Spojovat jednotlivé země a kultury se mu daří i dnes díky jubilejní výstavě „Císař Karel IV. 1316–2016“, která je založena na mezinárodní spolupráci a vysoké odbornosti. Výstavu podpořila jako hlavní partner i Nadace The Pudil Family Foundation.

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu Aj Wej-Wej v Praze

Nadace The Pudil Family Foundation podpořila výstavu významného světového současného umělce Aj Wej-Wej v Narodni Galerii v Praze. Výstavu můžete navštívit denně mimo pondělí od 10:00h do 18:00h ve Veletržním paláci, adresa Dukelských hrdinů 47, Praha 7 a to až do 31. 8. 2016.

Zet Light: „Prostředků, které stát směřuje do výtvarného umění, je zoufale málo,“ říká Petr Pudil

Záznam celého rozhovoru s investorem a filantropem Petrem Pudilem, který připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda, si můžete poslechnout v playeru na stránkach zet.cz.

Líbí se vám Schikanederova "Ulice v zimě" na této známce? Zjistěte o tom víc!

Ztvárnit umělecká díla na známkách je velice originální a ušlechtilý počin České pošty, za kterým se nicméně skrývá mnoho úsilí. Nejprve bylo důležité, aby tým odborníků shromáždil díla nejvyšší kvality a kunsthistorického významu. Druhým neméně důležitým krokem bylo samotné vybrání vhodného obrazu. Právě Schikanederova Ulice v zimě zaujala a očarovala svou podmanivou atmosférou i vedení Poštovního muzea v Praze.